środa, 18 lutego 2015

12 wskazówek na szybki makijaż dla zapracowanej mamy

źródło:howtolookpretty.wordpress.com

Dzisiaj będzie krótko i konkretnie, bo tu właśnie o czas chodzi. Jeśli lubisz sobie pospać "do oporu", a potem "robisz oko" między gryzem kanapki, a łykiem kawy, to mogą przydać Ci się poniższe wskazówki na bardziej efektywne przygotowania z rana.

 1. Trzymaj wszystkie potrzebne z rana kosmetyki w jednym miejscu.
  Przed poranną kawą przekopywanie szafek i szuflad w poszukiwaniu tuszu, czy kredki do oka jest nie lada wyczynem.
  Proponuję przechowywanie kosmetyków posegregowanych w pojemniku/pojemnikach.
  Ponieważ mam dużo kosmetyków (mimo, że regularnie wyrzucam te przeterminowane, to i tak zajmują pół szuflady) trzymam je pogrupowane: w jednym pudełku cienie, w innym pomadki, w kolejnym pudry itd.
  W tym celu polecam pudełka plastikowe. Pojemniki z kartonu nie sprawdzą się, ponieważ miejsce, w którym trzymasz arsenał kolorowych kosmetyków wymaga częstego czyszczenia. Zawsze coś się rozsypie (cień, puder) lub usmaruje (fluid, tusz).
  Wykorzystać można plastikowe pojemniki kupne, albo po lodach, przydać się może również sorter do sztućców, a nawet tacka do lodu.

  źródło:cosmopolitan.com
  od lewej: cienie ułożone w tacce do lodu, plastikowe pudełeczka,
  sorter do sztućców, wieszak na biżuterię

  Pamiętaj również, że kosmetyków nie należy trzymać w łazience z uwagi na wysoką temperaturę i wilgotność, które są idealnymi warunkami dla rozwoju bakterii oraz mogą wpływać na zmianę właściwości i/lub trwałości kosmetyku.

 2. Używaj jednej palety
  W zasadzie jest to rozwinięcie pierwszego punktu. Najbardziej efektywne byłoby bowiem skomponowanie palety używanych rano kosmetyków kolorowych. Wtedy rano sięgasz tylko po jeden przedmiot.
  Polecam palety magnetyczne. Uzupełnienia do nich są ciut tańsze od standardowych opakowań i możesz dowolnie komponować zawartość swojej paletki.
  Jest sporo firm oferujących swoje produkty w formie dostosowanej do paletki magnetycznej (np. InglotMAC). Są też takie firmy, które sprzedają same paletki i akcesoria przydatne w dostosowywaniu zwykłych kosmetyków do użycia w paletce magnetycznej (np. GlamBoxZ Palette).

 3. Opracuj plan działaniaPrzećwicz swój poranny "rytuał" (ulubiony makijaż oraz inne poranne czynności) i w miarę możliwości wykonuj czynności równolegle, np. kiedy wchłania się krem - nasmaruj się balsamem do ciała, kiedy wchłania się fluid - rozczesz włosy itp.

 4. Osiągnij mistrzostwo w jednym makijażuJeśli będziesz się zawsze malować w ten sam sposób, to oczywiście dojdziesz do perfekcji i będziesz się malować coraz szybciej i bardziej precyzyjnie.

 5. Wyjmij od razu wszystkie potrzebne kosmetyki i ułóż je w kolejności w jakiej będziesz z nich korzystać.
  To zajmie tylko chwilę, a przyśpieszy Twoje działania. Jeśli dziecko Cię rozproszy, to wracając do przerwanej czynności szybko złapiesz rytm i nie zapomnisz wytuszować rzęs (jak mam o czymś zapomnieć to zawsze są to rzęsy).

 6. Przygotuj kosmetyki dzień wcześniejJeśli każdego dnia inaczej się malujesz, ponieważ Twój wizerunek jest spójny z tym co zakładasz, to przygotuj sobie kosmetyki dzień wcześniej. Warto sobie również przygotować wieczorem biżuterię i inne dodatki, bo rano na ogół nie ma czasu na zastanawianie się, które wybrać buty, torebkę, czy kolczyki.

 7. Eksperymenty zostaw na wieczór
  Jeśli chcesz wypróbować nową fryzurę, czy makijaż, poćwicz je wieczorem. Rano nie ma czasu na poprawki.

 8. Używaj kosmetyków w sztyfcie
  Nie będziesz wówczas musiała szukać pędzli lub aplikatorów - wystarczy kosmetyk i palce. Tego typu kosmetyki wymagają odrobiny wprawy no i trzeba je polubić. Ja niestety wolę te tradycyjne (-_-)

 9. Kiedy bardzo się spieszysz pomaluj usta wyrazistym koloremW makijażu jest zasada, że akcent kładziemy na oczy lub usta. Jeśli więc masz mało czasu wytuszuj tylko rzęsy i pomaluj usta czerwoną pomadką. Tak się składa, że taki makijaż będzie bardzo modny tej wiosny.
   
  źródło:beautyrsvp.com, pinterest.com, thefashiontag.com

 10. Smoky eyeNie przepadasz za ciemnymi pomadkami, no to zrób smoky eye. Do tego nie trzeba być mistrzem precyzji, no bo przecież oko ma być przydymione. Zgodnie z zasadą jeśli podkreślasz oko, to usta powinny być nude.

  źródło:indulgy.com, posizyr.rvp.pl, petitsiteofstar.blogspot.com

  źródło:motokobieta.pl
  źróło:beautyicon.pl


 11. Myj głowę wieczorem
  Idealna sytuacja, to jeśli fryzura nie wymaga układania. Wówczas myjesz włosy wieczorem i schną sobie do rana. Jeśli masz długie włosy wymagające układania, a szkoda Ci czasu rano, to susz włosy wieczorem, lub po prostu zmień fryzurę na bardziej praktyczną.
  Mając włosy do pasa myję je wieczorem (schną przez noc), a rano je upinam. W zależności od rodzaju upięcia zajmuje mi to 2-15 minut (przy bardziej skomplikowanym koku). Gdybym miała wycieniowane włosy, musiałabym je suszyć, co zajmowało mi ok 45min. Upinanie włosów jest więc dla mnie bardziej ekonomiczne czasowo.

 12. Nie myj włosów
  Nie masz czasu na mycie głowy - użyj suchego szamponu. Przedłuża on świeżość włosów o jeden dzień i dodatkowo zwiększa ich objętość.
  Niestety taki szampon może się nie sprawdzić u osób o bardzo ciemnych włosach. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz