środa, 25 marca 2015

10 pomysłów na dekorację pisanek

źródło:larecetadelafelicidad.com

Mam wrażenie, że dopiero co pisałam o Bożym Narodzeniu, a tu już czas na Wielkanocne inspiracje. A jak Wielkanoc to... jajka! Może w tym roku wypróbujecie jakiś nowy sposób na ich dekorację.  

Nie ma się co oszukiwać - najwięcej możliwości daje nam użycie jajek o białej skorupce. Myślę, że raz w roku można się "szarpnąć" na wytłoczkę jajek od kurki zielononóżki. Mało tego, bardzo prostą dekoracją naszego koszyczka będą jajka przepiórcze, które są tak ładne, że nie wymagają już żadnych ozdób.

źródło:pl.123rf.com

Wracając do tematu. Dzisiaj chciałbym Wam pokazać kilka inspirujących pomysłów na pisanki.

 1. Tradycyjnie zaczynam od najprostszego pomysłu: białe jajka malujemy wodoodpornym flamastrem. Może być symetrycznie, graficznie, albo w stylu doodle. Ogranicza Cię tylko Twoja fantazja.

  źródło:obviouslysweet.com

 2. Urocze pisanki w groszki.
  Pomysł jest banalny: do jajka przyklejamy okrągłe nalepki (można kupić w sklepach z artykułami biurowymi, a następnie zanurzamy jajko w barwniku. Pozostaje już tylko odkleić nalepki i gotowe!

  źródło:family.disney.com

 3. Akwarelowe pisanki z literkami
  Zasada jest podobna jak przy pisankach w groszki. Przylepiamy nalepkę w kształcie literki i malujemy jajko akwarelą lub mocno rozwodnioną temperą. Na koniec odklejamy literkę.

  źródło:ohhappyday.com

 4. Włosy ombre, paznokcie ombre, czemu więc nie pisanki ombre? Ten efekt został uzyskany przy użyciu farby w sprayu, dlatego mam wątpliwość co do jadalności tak ozdobionego jajka. Ewentualnie można ten pomysł wykorzystać na wydmuszkach.
  Zwróćcie uwagę na podstawkę z ciastoliny (^_-).

  źródło:ashbeedesign.com

 5. Pisanki koronkowe i w koronkach
  Koronki możemy wykorzystać na dwa sposoby: zabarwione jajka możemy zawinąć w koronkę (ten efekt bardzo mi się podoba) lub zanurzyć w barwniku jajko ciasno przewiązane koronką. Podobny pomysł widziałam z wykorzystaniem natki pietruszki i innych listków - do jajka przykłada się listek a następnie całość ciasno obwiązuje się pończochą i macza w barwniku.

  źródło:celebratingeverydaylife.com
  źródło:diytilwedie.blogspot.com

 6. Jeśli ktoś potrafi ozdabiać techniką decoupage, to czemu nie wykorzystać tego do dekoracji jajek? A jeśli nie znasz tej techniki, to świetna okazja by się jej nauczyć.
  Jedyne "ale": z uwagi na użycie kleju zastanawiam się, czy takie jajko będzie jadalne?

  źródło:dizzymaiden.tumblr.com

 7. Wąsate pisanki
  Motyw wąsów nie traci na popularności dlatego tutaj też muszą się znaleźć wąsate pisanki. Na zabarwione jajka wystarczy przylepić wąsy wycięte z taśmy washi lub arkusza samoprzylepnego.

  źródło:number-2-pencil.com

 8. Pajacyk
  Być może zainspirują Cię Twoje kieliszki do jajek. Tutaj pasiaste kieliszki zostały bardzo fajnie zgrane z dekoracją pisanki.

  źródło:abitofpillipilli.blogspot.com


 9. Jeśli nie brak Ci zdolności artystycznych możesz pomalować wydmuszki w ulubione postaci z kreskówki lub gry. Dzieci na pewno będą zachwycone.

  źródło:instructables.com

 10. Wzory wydrapywane dremelem
  W zeszłym roku na zafarbowanych barwnikiem spożywczym jajkach wydrapywaliśmy wzory dremelem. Jeśli ktoś ma w domu dremel to polecam wypróbować.
  Jeśli natomiast wolisz wydmuszki, to dremel powszechnie używany jest do robienia ażurowych wzorów.  

  źródło:ciriiii.pinger.pl
  źródło:pinterest.com  A jak T dekorujesz pisanki?


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz